PROGRAMUL EVENIMENTULUI, 18-19 IUNIE 2018

Reunim cele mai importante branduri și companii din industriile de food & drinks din Romania, precum și cei mai influenți proprietari, antreprenori și conducători

Ziua 1, 18 iunie 2018

CINĂ EXCLUSIVĂ pregătită de Chef Claude Giraud - 2* Michelin, Franța - invitat special pentru acest eveniment.

18:30 -21:00

ZIUA A 2-A, 19 IUNIE 2018

Sesiuni paralele 9:30 - 11:00. Sesiune plenara 11:30 - 13:15

Înregistrarea participanților

09 - 9:30

1) Impactul crizei forței de muncă asupra dezvoltării și calității serviciilor în HORECA, industriile alimentară și agricultură

09:30 - 11:00

2) Producția de carne și industria de prelucrare a cărnii, obiectiv strategic în România

09:30 - 11:00

3) Agricultura viitorului și rolul tehnologiilor disruptive

09:30 - 11:00

Pauză de cafea și networking

11:00 - 11:30

SESIUNE PLENARĂ: "Finanțare, dezvoltare si transdisciplinaritate in productia si serviciile din industriile alimentare, de băuturi, HORECA și agricultura”

11:30 - 13:15

Buffet lunch

13:15 - 14:30

Programul în detaliu – 19 iunie, 09:30 – 11:00

1.

Impactul Crizei Forței De Muncă asupra dezvoltării și calității serviciilor în HORECA, industriile alimentare și agricultură

  • Panel Powered By: HORA
  • Moderator: George ButunoiuAntreprenor, CEO Restocracy
  • Co-moderator: Nicolae Badea –Antreprenor, CEO Computerland Romania

SPEAKERI:

Octav Dura – Director Executiv HORA

Werner Stein – CEO Stein & Partners

Ruxandra Jianu – Partener casa de avocatura Biriș Goran

GENERATORI DE DEZBATERE:

Flavia Teodosiu – Avocat coordonator, Cabinet de Avocatura Flavia Teodosiu;

Mihai Focsa – Antreprenor, CEO QSP Systems (Franta),

Sorin Rosca Stanescu – Analist Politica interna si Economie;

Vlad Ghiorghică – IT Manager Transport International

Cristina Popescu – Director General Romfilatelia

Elena-Maria Popovici – Arhitect, Ben Adams Architects, UK

Andreea Dinulescu – Antreprenor, Luisa Spagnoli Romania

Adriana Ahciarliu – Administrator Diplomat Consult

Dinu Dinulescu – Antreprenor Event Space

Marian Alecu – Antreprenor City Grill

Mihaela Bilic – Medic nutriționist, autor

Programul în detaliu – 19 iunie, 09:30 – 11:00

2.

Producția de carne și industria de prelucrare a cărnii, obiectiv strategic în România

  • Panel Powered By: ASPES, Economistul
  • Moderator: Alexandru – Valentin Tachianu – Secretar De Stat în Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale;
  • Co-moderator – Constantin Boștină Președinte ASPES

SPEAKERI:

Sorin Minea – Președinte Angst

Ilie Van – Președinte Uniunea Crescătorilor de Pasări din România

Grigore Horoi – Președinte Agricola Bacău

GENERATORI DE DEZBATERE:

Vasile Lucuț -Director General Unicarm Satu Mare

Ioan Ladosi – Președinte Asociația Producătorilor de Carne de Porc din România

Daniel Bunea – Director Transavia

Silviu Saghin – Antreprenor, Prod Sag Bacău

Petru Niculiță – Prof. univ. dr. Academia de Științe Agricole și Silvice

Adrian Radovici – Dir. gen. Prefera Foods, Alba Iulia

Andreea Vârvoreanu – Manager Aayles Group

Ion Cîmpian – Președinte PROOVIS

Eugen Contea – Președinte ACOBV

Ion Dochiță – Director General Agricola, Dragoș Vodă

Titi Bălteanu – Director Executiv Event Space

Programul în detaliu – 19 iunie, 09:30 – 11:00

3.

Agricultura viitorului și rolul tehnologiilor disruptive

  • Panel Powered By: INACO
  • Moderator: Andreea Paul – Presedinte INACO
  • Co-moderator: Varujan Pambuccian – Presedinte, Comisia pentru Tehnologia Informației și Comunicații – Camera Deputaților

SPEAKERI:

Nicolae Istudor – rector ASE

Cristian Pârvan – Președinte PIAROM

Cristina Șerban – Director Adj. Departament eAgriculture SIVECO

Cristian Tudor – Director Executiv Microgreens România/Microsera

Stelian Mustea – COO Microsfera

Robert Mistovschi Co-fondator și CEO, Serafim Technologies

GENERATORI DE DEZBATERE:

Alexandru Mironov – Senior Editor revista Știintă și Tehnică

Alin Bogdan Buzescu – expert rețele strategice rurale, Brașov

Bibiana Stanciulov – Sonimpex Topoleveni

Ovidiu Miculescu – Senior Management Adviser

Gabriel Marin – CEO Omnilogic

Gabriel Popescu – Profesor de economie agrară

Cezar Nourescu – Start-up Agritech

Bogdan Jansen – Medic, Antreprenor

Camelia Sucu – Antreprenor

Anca Ghiorghica – Director Urbalendar

Iulian Hornet – Antreprenor

Ionel Burtea – CEO Abund Berry, co-fondator Melissimo și Melarium

Ionuț Nache – Director General, INAQ Consulting

Bogdan Popovici – Consilier, Event Space

Programul în detaliu – 19 iunie, 11:30 – 13:15

SESIUNE PLENARĂ

“  Finanțare, dezvoltare si transdisciplinaritate in productia si serviciile din industriile alimentare, de băuturi, HORECA și agricultura

Moderator: Dan Pascariu – Președintele Consiliului de Supraveghere Unicredit Bank

Co-moderatori:

  • Alexandru Mironov – Senior Editor revista Știintă și Tehnică
  • Bogdan Popovici – Consilier Event Space

Raport moderatori din sesiunile paralele

  • Constantin Boștină – Raport Panel – Productie Carne;
  • George Butunoiu Raport Panel – Forța de Muncă;
  • Andreea Paul –Raport Panel – Tehnologie

SPEAKERI:

  • Mirela IovuVice-Presedinte CEC Bank;
  • Mircea Ursache – Vice-Presedinte Autoritatea de Supraveghere Financiara
  • Alexandru – Valentin Țachianu – Secretar de Stat, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale
  • Varujan Vosganian – Vice-presedinte ALDE

GENERATORI DE DEZBATERE:

  • Sorin Minea – Președinte Romalimenta, Federația Patronatelor din Industria Alimentară
  • Nicolae Badea – Antreprenor, CEO Computerland
  • George Badescu – Director Executiv, Asociatia Marilor Retaileri
  • Ana Copos – Antreprenor, Ana Pan
  • Vasile Lucuț – Director General Unicarm, Satul Mare
  • Gabriel Marin – Antreprenor, CEO Omnilogic
  • Cezar Nourescu – Start-up Agritech
  • Dinu Dinulescu – Antreprenor, Event Space

19 iunie

13:15 – 14:30

Buffet Lunch

Scroll Up